Budu tvrdě dřít,aby mě ostatní uznávaly.To jsem si myslel,když hleděl na Uzumaki Naruta.Pouto z druhými...Do teď jsem je znal jen jako nenáviděné,zavražděníhodné.Ale zajímá mě,co je to za pouto,po kterém toužil.Teď ale myslím,že rozumím,tedy aspoň trošku.Bolest,smutek a radost.Tyto pocity ti umožní porozumět ostatním.(Gaara)

Kekkei genkai neboli Doujutsu

9. února 2009 v 16:16 |  Jutsu

Kekkei genkai neboli Doujutsu

Vysvětlení: Kekkei Genkai (血継限界) jsou schopnosti, předávané geneticky v některých rodech.Většina těchto rodů vyvinula speciální jutsu vztahující se k jejich kekkei genkai a jejich tak spřízněná jutsu.Tyto schopnosti nemohou být vyučovány ani kopírovány ostatnímy, protože vyžadují zvláštní genetickou vlastnost.Kekkei genkai schopnosti, které pracují přes oko uživatele, se nazývají "žák, nebo oční, technik" (瞳术).Těmito rodovými schopnostmi pracujících přes oko je Byakugan, Sharingan, a Rinnegan.První Hokage a jeho Yamato´s Mokuton je schopnost,která dovolovala točit kolem simultánní kombinace dvou samostatnými chakra prvky.
Byakugan
Byakugan,také nazývaný technikou bílého oka je schopnost klanu Hyuuga.Členové klanu Hyuuga se již s touto schopností/okem rodí.Schopnost Byakugan je na první pohled podobná Sharinganu.Praví se,že klany Uchiha a Hyuuga byly kdysi jeden klan a až poté se rozdělily na dva.Byakugan je však účinější a obecně je to technika na vyšší úrovni než Sharingan klanu Uchiha.Členové klanu Hyuuga ho používají v kombinaci s Taijutsu.Nejslabší bod uživatele Byakuganu je zadní strana jeho těla.Byakuganu je téměř nemožné se skrýt.Je velmi obtížné porazit uživatele byakuganu,jelikož jeho uživatel vidí min. do vzdálenosti 500 sebemenší pohyb a to i přes pevné materiály.Hyuuga mají schopnost vidět oběhový systém Chakry. Vidí také Chakrové body (Tanketsu), které můžou zavřít pomocí tvz. Vznešené pěsti.

Sharingan
Sharingan je od pradávna schopností klanu Uchiha.Tato schopnost se také jinak nazíva kopírovací schopnost/oko,což vychází od hlavní schopnosti "Sharinganského oka".Díky Sharinganu může jeho uživatel zkopírovat veškery nepřítelovy techniky, ať jde o Taijutsu, Genjutsu nebo Ninjutsu.Další schopnosti jsou hypnotizace nebo vydění přes Genjutsu.Sharingan se neobjeví hned po narození,tak jak tomu bývá u Byakuganu.Obvykle se objevuje až při prvním větším ohrožení života.Sharingan se objevuje postupně a to závisle na schopnosti jeho držitele.Jedna tečka ukazuje začínajícího uživatele Sharinganu,dvě již pokročilého a tři tečky se objevují až u velmi schopných uživatelů.Sharingan se dá také darovat.Takže jej nemusí mít pouze člen Uchiha klanu.Jako příklad si můžeme uvést Hatake Kakashiho.Určitě stojí za zmíňku že existuje jedna velmi vzácná forma Sharinganu a tou je kaleidoskopický Sharingan-Mongekyou.Aby někdo získal Mongekyou Sharingan musí ale obětovat nějakou oběť - lásku,přítele apod. . tuto schopnost má známí Itachi Uchiha,Kakashi a jednou bude moci získat tuto schopnost i Sasuke.Jednou možností ta,že zabije Naruta.

Hyoton - Ovládnutí vody a ledu


Ovládat vodu a led uměl např. Haku ze Skryté Mlžné vesnice.O tomto klanu není moc známo.Klan byl vyvražděn, protože byla jejich Kekkai Genkai sváděna na důvod války. Členové klanu jsou schopni manipulovat s vodou a ledem.Haku ovládá schopnost Démonického ledového zrcadla, což byla zeď z ledových zrcadel, ve které byl uvězněn nepřítel. Jejich Kekkai Genkai jim dovoluje cestovat mezi zrcadli rychlostí světla, což velice mate nepřítele.
Rinnegan - Stěhovací Oko

Rinnegan je pokreví dědictví Rokudou Sennin a jeho potomků.Rokudou Sennin byla vnímána jako původní Shinobi a jeho Doujutsu bylo považováno za nejvíce ctihodné,tři veliké Doujutsu.Původní Shinobi toto Doujutsu nazval moderním Ninjutsu.Rinnegan byl podle pověr vytvořen bohy.Použití Rinnegan umožňuje ovládat všechny tipy Chakry.


Ranmaru-Tato schopnost nemá název


Ranmaru byl sirotek.Co se stalo se zbytkem jeho klanu je nejasné, ale z důvodu, že vyrůstal ve vodě,je možné, že byli zabiti když se lidstvo obrátílo proti jejich krevní linii.Ranmaru je schpen vidět víc než to co umožňuje byakugan klanu Hyuga.Je schopen v sobě zkrýt přítomnost chakry.


Shikotsumyaku

Kaguya,klan známý hlavně díky zodpovědnosti za válku proti Skryté Mlžné vesnici,kterou však i díky své schopnosti prohráli.Kimmimara je jeden z členů tohoto klanu. Klan má schopnost ovládat své kosti a měnit jejich hustotu a tvar. Kosti si můžou kdykoli vytahovat z těla a používat je jako zbraň. Jsou také schopni kosti "vystřelovat" za sebou jako kulomet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama